Rok szkolny 2013/2014

 

sobota, 23 listopad 2013 20:34

PRZESŁUCHANIA MAKROREGIONALNE CEA

W dniach 18-20.11.2013 r. w Poznaniu odbyły się Makroregionalne Przesłuchania CEA uczniów klas skrzypiec Szkół Muzycznych II stopnia. Uczeń naszej szkoły Andrzej Moroz (IV/II st.) z klasy skrzypiec mgr Iwony Wasiak zakwalifikował się do Przesłuchań Ogólnopolskich CEA, które odbędą się w Kielcach w styczniu 2014 r. Soliście podczas Przesłuchań akompaniował na fortepianie prof. Karol Schmidt. Pani Iwona Wasiak otrzymała dyplom Centrum Edukacji Artystycznej za wyróżniające przygotowanie ucznia do przesłuchań.

21.11. 2013 r. w Słupcy odbyły się Makroregionalne Przesłuchania CEA uczniów klasy gitary, akordeonu Szkół Muzycznych II stopnia oraz zespołów gitarowych i akordeonowych Szkół Muzycznych I stopnia. Uczniowie naszej szkoły Tomasz Radziszewski z klasy gitary mgr Jarosława Lewandowskiego (IV/II st.) oraz duet gitarowy: Tomasz Radziszewski i Paulina Bukowiecka (kl. V/IIst.) przygotowany przez mgr Jarosława Lewandowskiego zostali zakwalifikowani do Przesłuchań Ogólnopolskich CEA, które odbędą się w Łodzi w styczniu 2014 r. Nauczyciel gitary Pan Jarosław Lewandowski otrzymał dyplom Centrum Edukacji Artystycznej za wyróżniające przygotowanie uczniów do przesłuchań.

Duet akordeonowy przygotowany przez mgr Olenę Moroz : Dorota Kulus (II/IIst.) i Łukasz Tatrocki (IV/II st.) zostali również zakwalifikowani do Przesłuchań Ogólnopolskich CEA, które odbędą się w Opolu w styczniu 2014 r.

12.12.2013 r. w Kaliszu odbyły się Makroregionalne Przesłuchania CEA uczniów klas Instrumentów Dętych Blaszanych Szkół Muzycznych II stopnia. Uczennica Weronika Mendelska (IV/II st.) z klasy waltorni mgr Iwana Moroza zakwalifikowała się do Przesłuchań Ogólnopolskich, które odbędą się w Toruniu w styczniu 2014 r. Solistce podczas występu akompaniowała mgr Anna Sierżan.

17 grudnia 2013 r. w Kościanie, Zespół Kameralny I stopnia prowadzony przez mgr Arkadiusza Szydło w składzie: Paulina Tomczuk - skrzypce, Kornelia Szydło - wiolonczela, Zuzanna Cymer - fortepian (wszystkie uczennice z klasy V c/6) zakwalifikował się do Ogólnopolskich Przesłuchań CEA w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.

Czytany 2750 razy