Rok szkolny 2013/2014

 

środa, 09 kwiecień 2014 00:00

SUKCESY UCZNIÓW W RYBNIKU

W dniach 9 - 12.04.2014 r. w Rybniku odbyło się X Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków. Podczas trwającej kilka dni muzycznej imprezy Jury oceniało młodych wykonawców w kategoriach skrzypce, wiolonczela, fortepian oraz zespoły kameralne. Nasi uczniowie zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie, zdobywając nagrody i wyróżnienia: Kornelia Szydło (kl. Vc6) z klasy wiolonczeli mgr Arkadiusza Szydło otrzymała I Nagrodę w grupie I, akompaniowała jej mgr Iwona Ochniowska, Paulina Tomczuk kl. Vc6) z klasy skrzypiec mgr Anny Tułasiewicz-Jęczała otrzymała również I Nagrodę w grupie I, akompaniowała jej siostra Natalia Tomczuk.
W kategorii zespołów kameralnych szkół muzycznych I stopnia II miejsce uzyskało TRIO fortepianowe w składzie Paulina Tomczuk - skrzypce, Kornelia Szydło - wiolonczela oraz Zuzanna Cymer - fortepian. II miejsce uzyskał też DUET smyczkowy w składzie Kornelia Szydło - wiolonczela oraz Paulina Tomczuk - skrzypce. Oba zespoły przygotowane zostały przez mgr Arkadiusza Szydło.
W kategorii fortepianu konkurs odbywał się w dwóch etapach. Uczennica Natalia Tomczuk (kl. IV/IIst.) uzyskała tytuł Laureata i II miejsce w grupie III. ( I i III miejsca nie przyznano). Natalia jest uczennicą  klasy fortepianu mgr Małgorzaty Głuchowskiej.

Serdecznie gratulujemy.Czytany 1844 razy