START

Rekrutacja 2020/2021

Informacje

Konkursy

 • Rok szkolny 2018/2019
 • Rok szkolny 2019/2020
  • 42 Ogólnopolski Konkurs Bachowski
  • X Zielonogórskie Spotkania Wiolonczelowe
  • IV Zielonogórski Konkurs Skrzypcowy
  • "Na Dęte Nutki" - I Edycja szkolna
  • XI Prezentacje Pianistyczne Najmłodszych
  • II Lubuski Konkurs Pianistyczny
  • VIII Ogólnopolski Konkurs Gitarowy
  • XVI Lubuskie Spotkania Skrzypowe
  • II Szkolny Konkurs "Duety"

Sukcesy uczniów

Wydarzenia

Galeria

70 - LECIE SZKOŁY

START

 


Listy osób przyjętych i nieprzyjętych do Szkoły znajdują się
w zakładce REKRUTACJA 2020/2021

czwartek, 11 czerwiec 2020 17:45

NOWA SZKOŁA

NOWA SZKOŁA

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. M. Karłowicza w Zielonej Górze uzyskała dofinansowanie z  Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2020 - Infrastruktura Szkolnictwa Artystycznego. W tym roku planowane jest rozpoczęcie inwestycji  - etap I - Budynek Kształcenia Artystycznego. Powstanie tak bardzo potrzebny i długo oczekiwany nowoczesny budynek dla szkoły, a tym samym dla miasta i  całego województwa.

Nowa szkoła to będzie obiekt przystosowany do potrzeb edukacji artystycznej z salą koncertową i kameralną w światowym standardzie akustycznym.  Nastąpi  znaczna poprawa warunków lokalowych do realizacji zajęć lekcyjnych, poprzez zwiększenie dostępności do sal lekcyjnych dla uczniów i nauczycieli w szkole. Wielkość i  wymagania dla  poszczególnych sal lekcyjnych będą zgodne z potrzebami. Uczniowie będą realizować zajęcia edukacyjne w ramach jednego obiektu, bez konieczności przechodzenia z  budynku do budynku. Zwiększy się efektywność wykorzystania czasu przez uczniów, a tym samym nastąpi poprawa dostępności do kształcenia artystycznego dla utalentowanych dzieci i młodzieży z  okolicznych mniejszych miast i wsi. Oprócz sal lekcyjnych szkoła pozyska dodatkowe, niezbędne pomieszczenia, których obecnie szkoła nie posiada: sale prób dla orkiestr, chórów i zespołów instrumentalnych, szatnię ogólną, szatnie dla młodszych uczniów przed zajęciami rytmicznymi, pomieszczenia sanitarne, socjalne i dla administracji w wymaganej ilości, optymalne ciągi komunikacyjne. Nastąpi znacząca poprawa bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli, poprawa higieny pracy nauczycieli i pracowników szkoły. Nowy obiekt będzie dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. 

W związku z realizacją inwestycji planowane jest powołanie zespołu szkół muzycznych w Zielonej Górze w skład którego wejdą obecnie istniejące szkoły muzyczne: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. M. Karłowicza oraz Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia. W bliskiej przyszłości planowane jest również utworzenie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia dla przyszłych absolwentów obecnej OSM I stopnia.

W PSM I i II st. obecnie kształci się 320 uczniów pod kierunkiem 62 muzyków - artystów w ramach indywidualnych lekcji instrumentu oraz innych zajęć grupowych.  Każdy uczeń uczy się gry na instrumencie indywidualnie pod kierunkiem nauczyciela instrumentu. W budynkach szkoły tygodniowo odbywa się ponad 1000 godzin dydaktycznych, a rocznie szkoła organizuje ponad 200 koncertów klasowych, sekcyjnych, okolicznościowych, ogólnoszkolnych, środowiskowych oraz dwa konkursy ogólnopolskie z rekomendacją MKiDN oraz sześć konkursów regionalnych. Uczniowie szkoły to laureaci konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, a absolwenci szkoły to często jedni z czołowych muzyków w Polsce oraz artyści Filharmonii Zielonogórskiej.

Organem prowadzącym szkołę jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a nadzór pedagogiczny sprawuje Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.
Nauka w szkole jest bezpłatna. 
W tym roku szkoła obchodzi jubileusz 70-lecia.

Honorata Górna
Dyrektor PSM I i II st. im. M. Karłowicza w Zielonej Górze

Czytany 348 razy

Odwiedziny Online

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.


Stowarzyszenie "ARTE" - informacja

Stowarzyszenie "ARTE"

Odstępujemy od wcześniej ustalonego na 26.06.20 terminu deklaracji na wzięcie udziału w letnich kursach muzycznych. Na imienne faktury za udział ucznia w kursie czekamy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 30.08.2020r. Zachęcamy do letnich wyjazdów z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Kontakt: Leszek Kucharuk, tel. 603 672 684.
Pozdrawiamy- Stowarzyszenie Arte.

Doskonalenie Zawodowe Nauczycieli CEA - Region Wielkopolski i Lubuski

UWAGA! Ta strona używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem